2010 Colonial Open 6.0 Results
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Michelle Dong, Colonial FSC | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4/1 | |
2. | Katherine Stolerman, Independent | 4 | 2 | 5 | 2 | 3 | 3/3 | TO 16 |
3. | Lina Wu, Winchester FSC | 2 | 7 | 4 | 3 | 2 | 3/3 | TO 18 |
4. | Alexandra Rice, North Shore SC | 1 | 4 | 2 | 5 | 5 | 3/4 | |
5. | Alona Andrushak, North Shore SC | 5 | 6 | 3 | 4 | 7 | 3/5 | |
6. | Claire Tensa, Laurel Ridge | 7 | 5 | 6 | 6 | 4 | 4/6 | |
7. | Courtney Lockwood, Independent | 6 | 3 | 7 | 7 | 6 | 3/6 | |
Brianna Sullivan, Merrimack Valley S.C. | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 4 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Judge 5 | Henry Son | Braintree, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 08:36AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stephanie Longmuir, North Shore SC | 1 | 3 | 1 | 2/1 | |
2. | Justina Catarino, North Shore SC | 5 | 1 | 2 | 2/2 | TOM 3 |
3. | Courtney Hill, North Shore SC | 2 | 2 | 3 | 2/2 | TOM 4 |
4. | Jocelyn Moody, Pittsfield FSC | 6 | 4 | 4 | 2/4 | |
5. | Lindsey Stevenson, SC Of Boston | 3 | 5 | 5 | 3/5 | |
6. | Tianna Liu, Winchester FSC | 4 | 6 | 6 | 3/6 | |
7. | Rebecca Reese, Independent | 7 | 8 | 7 | 2/7 | |
8. | Susannah Johnson, Colonial FSC | 8 | 7 | 8 | 3/8 | |
Mackenzie Nelson, Smithfield FSC | Withdrawn | |||||
Alexandra Roberts, Babson SC | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Theodore Clarke | North Weymouth, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 2 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 3 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 09:13AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Brooke Catalano, CT Skating Academy | 2 | 2 | 1 | 3/2 | |
2. | Ashley Lam, Conneticut Skating Ac... | 4 | 1 | 2 | 2/2 | |
3. | Rose Anderson, Colonial FSC | 1 | 3 | 3 | 3/3 | |
4. | Albertine Neal, SC Of New York | 3 | 4 | 4 | 3/4 | |
Jamiesen Cyr, Warwick FSC | Withdrawn | |||||
Skylar Rascati, Independent | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Elizabeth Murray | South Dartmouth, MA |
Judge 1 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 2 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 3 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 09:36AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kayla McCarthy, Warwick FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Gilly Cole, ISC of Exeter | 4 | 2 | 2 | 2/2 | |
3. | Emma Kim, ISC of Exeter | 3 | 3 | 3 | 3/3 | |
4. | Kelly Odowd, Independent | 2 | 5 | 4 | 2/4 | |
5. | Rachel Gart, Charter Oak FSC | 5 | 4 | 5 | 3/5 | |
6. | Georgia Oppenheim, Conneticut Skating Ac... | 6 | 6 | 6 | 3/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | William Rowe | Medford, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 3 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 09:59AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Caroline Vitaro, Pilgrim FSC | 1 | 1 | 2 | 2/1 | |
2. | Dhvani Visaria, Laurel Ridge | 2 | 2 | 1 | 3/2 | |
3. | Kristen Phillips, Colonial FSC | 3 | 3 | 3 | 3/3 | |
4. | Sophia Levantakis, North Shore SC | 4 | 5 | 4 | 2/4 | |
5. | Madeline Patrick, Patriot IC | 6 | 4 | 5 | 2/5 | |
6. | Katherine Beal, Independent | 5 | 6 | 6 | 3/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | William Beharrell* | Bristol, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Laura Dully | Southboro, MA |
Judge 2 | Colette Nygren | Sudbury, MA |
Judge 3 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 10:21AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sarah Nardella, Smithfield FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Kayla Chalmers, Colonial FSC | 2 | 2 | 3 | 2/2 | TO 7 |
3. | Kristin Moller, Charter Oak FSC | 5 | 2 | 2 | 2/2 | TO 9 |
4. | Sara Stuchiner, SC Of New York | 4 | 5 | 4 | 2/4 | |
5. | Anika Lanser, Independent | 3 | 6 | 5 | 2/5 | |
6. | Makalia King, Nantucket SC | 6 | 4 | 6 | 3/6 | |
7. | Nadia Hucko, Colonial FSC | 7 | 7 | 7 | 3/7 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Leslie Gianelli | Wallingford, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Elizabeth Murray | South Dartmouth, MA |
Judge 1 | Marie Pearce | Atlanta, GA |
Judge 2 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 3 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 10:39AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ellie Beriau, Merrimack Valley S.C. | 2 | 1 | 1 | 2/1 | |
2. | Lindsay Toia, SC of Brewster | 1 | 2 | 2 | 3/2 | |
3. | Kyla Hanson, Flagg Pond SC | 7 | 3 | 3 | 2/3 | |
4. | Aleah Spivey, ISC of Exeter | 4 | 5 | 6 | 2/5 | *** TIE *** |
4. | Emma Sturgis, Merrimack Valley S.C. | 6 | 4 | 5 | 2/5 | *** TIE *** |
6. | Nadia Lawrence, Unaffiliated | 5 | 7 | 4 | 2/5 | TO 16 |
7. | Lainie Renaud, ISC of Exeter | 3 | 6 | 7 | 2/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Leslie Gianelli | Wallingford, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Elizabeth Murray | South Dartmouth, MA |
Judge 1 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 2 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Judge 3 | Laura Dully | Southboro, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 11:09AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Shae Albertson, Nantucket SC | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 4/1 | |
2. | Meghan Burnett, North Shore SC | 4 | 2 | 3 | 3 | 2 | 4/3 | |
3. | Rachel Locke, Patriot IC | 2 | 5 | 5 | 1 | 3 | 3/3 | |
4. | Corryn Castello, Yarmouth IC | 3 | 4 | 2 | 4 | 5 | 4/4 | |
5. | Brianna Baily, Symmetric FSC | 5 | 3 | 4 | 6 | 3 | 3/4 | |
6. | Emily Curran, Independent | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 5/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Leslie Gianelli | Wallingford, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 2 | Laura Dully | Southboro, MA |
Judge 3 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 4 | Leslie Gianelli | Wallingford, CT |
Judge 5 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 11:22AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kassandra Carpentier, SC Of Boston | 2 | 1 | 1 | 2/1 | |
2. | Sydney Cooke, Colonial FSC | 1 | 2 | 2 | 3/2 | |
3. | Stephane Tapia, Charter Oak FSC | 3 | 3 | 4 | 2/3 | |
4. | Leanne Byer, Garden Skate SC | 4 | 4 | 3 | 3/4 | |
5. | Emilia Murdock, Sprindale FSC | 5 | 5 | 5 | 3/5 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Elizabeth Murray | South Dartmouth, MA |
Judge 1 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 2 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Judge 3 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 11:53AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Caroline Depietri, Colonial FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Grace Zhang, Independent | 2 | 2 | 2 | 3/2 | |
3. | Natalie Korpinen, Independent | 3 | 3 | 3 | 3/3 | |
4. | Jessica Freed, Colonial FSC | 4 | 4 | 4 | 3/4 | |
Shelbi Gill, Colonial FSC | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 2 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 3 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 12:08PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Megan Lemieux, Warwick FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Caitlin Perkins, Independent | 3 | 2 | 2 | 2/2 | |
3. | Caroline Payne, Independent | 4 | 3 | 3 | 2/3 | |
4. | Jillian Bouvier, Colonial FSC | 2 | 4 | 4 | 3/4 | |
5. | Stacia Ostiguy, Colonial FSC | 5 | 5 | 5 | 3/5 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 2 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Judge 3 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 12:25PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maggie Bradley, North Shore SC | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3/1 | |
2. | Rebecca Vangsness, Colonial FSC | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 3/2 | |
3. | Rebecca Bernier, ISC of Exeter | 3 | 2 | 2 | 4 | 3 | 4/3 | |
4. | Sophia Sullivan, Yarmouth IC | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 5/4 | |
5. | Delaney Stimson, Conneticut Skating Ac... | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5/5 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 2 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 3 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 4 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Judge 5 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 12:44PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maxwell Gart, Charter Oak FSC | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4/1 | |
2. | Richard Nakatsuka, Independent | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 5/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 2 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Judge 3 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 4 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Judge 5 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 12:54PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Olivia Jebrine, SC of Southern CT | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5/1 | |
2. | Emily Marquis, Hayden FSC | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3/2 | |
3. | Sadie Farnsworth, SC of Andover | 4 | 2 | 3 | 4 | 2 | 3/3 | |
4. | Jamieseon Cyr, Warwick FSC | 6 | 5 | 5 | 3 | 4 | 4/5 | |
5. | Sage McFarland, Colonial FSC | 3 | 6 | 6 | 5 | 5 | 3/5 | *** TIE *** |
5. | Elizabeth Pratt, Laurel Ridge | 5 | 4 | 4 | 6 | 6 | 3/5 | *** TIE *** |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 3 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Judge 4 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 5 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 01:26PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nicole Butler, North Shore SC | 1 | 1 | 4 | 1 | 1 | 4/1 | |
2. | Ashleigh Kiley, North Shore SC | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4/2 | |
3. | Amanda Cusato, North Shore SC | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4/3 | |
4. | Corrine Losch, Colonial FSC | 4 | 3 | 5 | 4 | 4 | 4/4 | |
5. | Ashley Hodge, Merrimack Valley S.C. | 4 | 5 | 1 | 5 | 5 | 5/5 | |
6. | Amy Lynch, Flagg Pond SC | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 4/6 | |
7. | Sasha Chak, North Shore SC | 7 | 7 | 6 | 7 | 7 | 5/7 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 3 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Judge 4 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 5 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 01:45PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zaki Cotzany, North Shore SC | 1 | 4 | 1 | 2/1 | |
2. | Kelley Perrotti, Winchester FSC | 2 | 1 | 3 | 2/2 | TOM 3 |
3. | Lauren Clear, Merrimack Valley S.C. | 4 | 2 | 2 | 2/2 | TOM 4 |
4. | Kassandra Primatello, Merrimack Valley S.C. | 3 | 5 | 4 | 2/4 | |
5. | Kaleigh McKenna, SC of Amherst | 5 | 3 | 5 | 3/5 | |
6. | Amanda Greel, North Shore SC | 6 | 6 | 6 | 3/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Assistant Referee | ||
Accountant | Elizabeth Murray | South Dartmouth, MA |
Judge 1 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Doris Heinold | Wellesley Hills, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 02:08PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ben Becker, Colonial FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Doris Heinold | Wellesley Hills, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 02:15PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sarah Campagna, ISC of Exeter | 4 | 1 | 1 | 2/1 | |
2. | Isabel Carney, Independent | 3 | 2 | 2 | 2/2 | |
3. | Ellie Smith, ISC of Exeter | 1 | 3 | 4 | 2/3 | TOM 4 |
4. | Emma McDonough, ISC of Exeter | 2 | 4 | 3 | 2/3 | TOM 5 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 2 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 3 | Henry Son | Braintree, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 03:31PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Clair Tomari-Leak, North Jersey FSC | 1 | 2 | 1 | 2/1 | |
2. | Emmy Witt, Colonial FSC | 2 | 1 | 2 | 3/2 | |
3. | Sarah Stevens, Colonial FSC | 3 | 4 | 3 | 2/3 | |
4. | Michelle Dicicco, Independent | 4 | 3 | 4 | 3/4 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Alan Heinold | Westford, MA |
Judge 1 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 2 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Judge 3 | Henry Son | Braintree, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 03:46PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Alanna Kubik, SC Of Boston | 1 | 2 | 1 | 2/1 | |
2. | Hadley Stimson, Conneticut Skating Ac... | 3 | 1 | 2 | 2/2 | |
3. | Jaclyn Bozzetti, American Academy | 2 | 7 | 4 | 2/4 | TOM 6 |
4. | Iris Zhao, Colonial FSC | 7 | 4 | 3 | 2/4 | TOM 7 |
5. | Julia Yancy, Nantucket SC | 5 | 3 | 5 | 3/5 | |
6. | Laura Mittelman, Charter Oak FSC | 6 | 5 | 6 | 3/6 | |
7. | Gabriella Schneider, Garden Skate SC | 4 | 6 | 7 | 2/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Laura Dully | Southboro, MA |
Judge 2 | William Rowe | Medford, MA |
Judge 3 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 04:07PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jenna Lahey, Colonial FSC | 2 | 1 | 1 | 2/1 | |
2. | Sydney Reynders, Colonial FSC | 3 | 2 | 2 | 2/2 | |
3. | Liddy Kasraian, Independent | 1 | 3 | 5 | 2/3 | |
4. | Madeline Wong, SC of Morris | 4 | 5 | 3 | 2/4 | |
5. | Virginia Ryan, Colonial FSC | 5 | 6 | 6 | 3/6 | |
6. | Victoria Fater, North Shore SC | 6 | 4 | 7 | 2/6 | |
7. | Samantha Wang, Conneticut Skating Ac... | 7 | 7 | 4 | 3/7 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Leslie Gianelli | Wallingford, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Laura Dully | Southboro, MA |
Judge 2 | William Rowe | Medford, MA |
Judge 3 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 04:34PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gemma Hyeon, Hershey FSC | 2 | 1 | 1 | 2/1 | |
2. | Desiree Larrivee, Albany FSC | 1 | 4 | 2 | 2/2 | |
3. | Louisa Oppenheim, Conneticut Skating Ac... | 3 | 3 | 3 | 3/3 | |
4. | Daniella Lippman, Laurel Ridge | 6 | 2 | 4 | 2/4 | |
5. | Rachel Gart, Charter Oak FSC | 4 | 5 | 7 | 2/5 | |
6. | Amanda Bednarczuk, Laurel Ridge | 7 | 6 | 5 | 2/6 | *** TIE *** |
6. | Anna Titcomb, Colonial FSC | 5 | 7 | 6 | 2/6 | *** TIE *** |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Leslie Gianelli | Wallingford, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Elizabeth Murray | South Dartmouth, MA |
Judge 1 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 2 | Doris Heinold | Wellesley Hills, MA |
Judge 3 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 04:57PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stacy Castle, Independent | 1 | 1 | 3 | 2/1 | |
2. | Kristin Moller, Charter Oak FSC | 2 | 2 | 2 | 3/2 | |
3. | Gianna Rosenthal, Charter Oak FSC | 3 | 3 | 1 | 3/3 | |
Hannah Farnsworth, SC of Andover | Withdrawn | |||||
Jessica Korpinen, Independent | Withdrawn | |||||
Lisa Batbouta, Colonial FSC | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Doris Heinold | Wellesley Hills, MA |
Judge 2 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 3 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 05:16PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Justin Curran, Colonial FSC | 1 | 1 | 2 | 2/1 | |
2. | Jack Wakelin, Colonial FSC | 2 | 2 | 1 | 3/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Doris Heinold | Wellesley Hills, MA |
Judge 2 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 3 | Evelyn Minter | Waterbury Center, VT |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 05:22PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kelly Odowd, Independent | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Nadia Lawrence, Independent | 2 | 2 | 3 | 2/2 | |
3. | Alexis Wilson, North Star FSC | 3 | 3 | 2 | 3/3 | |
4. | Emilia Murdock, Sprindale FSC | 4 | 4 | 4 | 3/4 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Laura Days | West Roxbury, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 2 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 3 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 07:35PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Samantha Wang, Conneticut Skating Ac... | 1 | 1 | 2 | 2/1 | |
2. | Nicole Butler, North Shore SC | 2 | 3 | 3 | 3/3 | |
3. | Ashleigh Kiley, North Shore SC | 3 | 2 | 4 | 2/3 | |
4. | Amanda Cusato, North Shore SC | 4 | 4 | 1 | 3/4 | |
Jamiesen Cyr, Warwick FSC | Withdrawn | |||||
Nadia Lawrence, Independent | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Laura Days | West Roxbury, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 2 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 3 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 07:38PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Caroline Vitaro, Pilgrim FSC | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Makalia King, Nantucket SC | 1 | 3 | 1 | 3 | 2 | 3/2 | |
3. | Emilia Murdock, Sprindale FSC | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 5/3 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Laura Days | West Roxbury, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 2 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 3 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 4 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 5 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 08:00PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mary Stafford, Bourne FSC | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5/1 | |
Victoria Marshall, North Shore SC | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Laura Days | West Roxbury, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 2 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 3 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 4 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 5 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 08:05PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Elena Gonzalez-Molinos, SC of Lake Placid | 1 | 4 | 1 | 4 | 1 | 3/1 | |
2. | Courtney Hill, North Shore SC | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 4/2 | |
3. | Jessica Brofsky, Colonial FSC | 3 | 1 | 3 | 6 | 5 | 3/3 | TOM 7 |
4. | Sarah Brault, SC of Amherst | 4 | 3 | 5 | 2 | 3 | 3/3 | TOM 8 |
5. | Rebecca Reese, Independent | 5 | 6 | 4 | 1 | 4 | 3/4 | |
6. | Susannah Johnson, Colonial FSC | 6 | 5 | 6 | 5 | 6 | 5/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 2 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 3 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 4 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 5 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 08:23PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rachel Gart, Charter Oak FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Katherine Beal, Independent | 2 | 2 | 2 | 3/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 2 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 3 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 08:44PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stacey Langevain, Colonial FSC | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5/1 | |
2. | Diana Kazolias, Independent | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 5/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | William Beharrell* | Bristol, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Judge 4 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 5 | Henry Son | Braintree, MA |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 09:23AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Donna Hunt, Norwich FSC | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3/1 | |
2. | Kristen Pallanck, Independent | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 | 4/2 | |
3. | Kristen Ervick, SC Of Boston | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 5/3 | |
4. | Ruth Morse, SC of Amherst | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5/4 | |
Marie Sheridan, Colonial FSC | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | William Beharrell* | Bristol, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Judge 4 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 5 | Henry Son | Braintree, MA |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 09:38AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stefanie Tate, SC of Andover | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Deborah Wood, North Shore SC | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 5/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Elizabeth Murray | South Dartmouth, MA |
Judge 1 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Alison Arnold | Duxbury, MA |
Judge 4 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 5 | Henry Son | Braintree, MA |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 09:52AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Shelia Gaillard, Independent | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3/1 | |
2. | Kristen Ervick, SC Of Boston | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 5/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Alison Arnold | Duxbury, MA |
Judge 4 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 5 | Henry Son | Braintree, MA |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 09:56AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tori Rotella, SC Of Boston | 1 | 1 | 3 | 2/1 | |
2. | Elizabeth Quinn, North Jersey FSC | 2 | 2 | 4 | 2/2 | |
3. | Hayley Fairchild, Charter Oak FSC | 3 | 3 | 5 | 2/3 | |
4. | Kayla Tashjian, Independent | 4 | 5 | 1 | 2/4 | TOM 5 |
5. | Alexa Nazarko, SC Of New York | 6 | 4 | 2 | 2/4 | TOM 6 |
6. | Eleanor Kagel, SC Of New York | 5 | 6 | 6 | 3/6 | |
7. | Emilee Zhang, Charter Oak FSC | 7 | 7 | 7 | 3/7 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 2 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 3 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 10:47AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Alexandra Iovanna, Colonial FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Cassandra Cole, Colonial FSC | 4 | 2 | 2 | 2/2 | |
3. | Sybrinna Allen, SC Of Boston | 3 | 6 | 3 | 2/3 | |
4. | Lily Anderson, Colonial FSC | 6 | 4 | 4 | 2/4 | |
5. | Skylar Rathvon, Garden Skate SC | 2 | 5 | 5 | 3/5 | |
6. | Rose Zhao, Colonial FSC | 5 | 3 | 6 | 2/5 | |
7. | Antonia Bessey, Nantucket SC | 7 | 7 | 7 | 3/7 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Henry Son | Braintree, MA |
Judge 2 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 3 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 11:09AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Megan Seymour, Charter Oak FSC | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 3/1 | |
2. | Maria Vangeystelen, ISC of Exeter | 2 | 2 | 4 | 1 | 1 | 4/2 | |
3. | Julia Manty, Independent | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 5/3 | |
4. | Tallia Popowycz, Patriot IC | 4 | 4 | 2 | 4 | 5 | 4/4 | |
5. | Jessica Wakelin, Colonial FSC | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | 5/5 | |
6. | Danielle Vaamonde, SC Of New York | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5/6 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 2 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Judge 3 | Doris Heinold | Wellesley Hills, MA |
Judge 4 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Judge 5 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 11:36AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gabriella Eberth, Colonial FSC | 1 | 3 | 1 | 2/1 | |
2. | Jennifer Beattie, Colonial FSC | 2 | 2 | 4 | 2/2 | |
3. | Eliana Marostica, Colonial FSC | 3 | 1 | 3 | 3/3 | |
4. | Katelyn Masullo, Albany FSC | 4 | 4 | 2 | 3/4 | |
5. | Gianna Rosenthal, Charter Oak FSC | 5 | 6 | 5 | 2/5 | |
6. | Holly Marshall, Colonial FSC | 6 | 5 | 6 | 3/6 | |
Caitlin Faulkner, Laurel Ridge | Withdrawn |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Judge 3 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 11:56AM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Deborah Wood, North Shore SC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Karin Lessard, Charter Oak FSC | 2 | 2 | 2 | 3/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 12:21PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Shelia Gaillard, Independent | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Kristen Pallanck, Independent | 2 | 2 | 2 | 3/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 12:26PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Deborah Wood, North Shore SC | 1 | 1 | 2 | 2/1 | |
2. | Stefanie Tate, SC of Andover | 2 | 3 | 1 | 2/2 | |
3. | Karin Lessard, Charter Oak FSC | 3 | 2 | 3 | 3/3 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 12:28PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Deborah Wood, North Shore SC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Stefanie Tate, SC of Andover | 2 | 2 | 2 | 3/2 | |
3. | Karin Lessard, Charter Oak FSC | 3 | 3 | 3 | 3/3 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Henry Son | Braintree, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Esther Winslow* | Chatham, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 12:30PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Katelyn Masullo, Albany FSC | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Courtney Lockwood, Independent | 2 | 2 | 2 | 3/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Laura Days | West Roxbury, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 2 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 3 | Linda Elfman | Stoneham, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 07:43PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Elena Gonzalez-Molinos, SC of Lake Placid | 1 | 1 | 1 | 3/1 | |
2. | Teodora Markova, SC Of Boston | 2 | 2 | 2 | 3/2 | |
3. | Kelley Perrotti, Winchester FSC | 3 | 3 | 3 | 3/3 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Laura Days | West Roxbury, MA |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Marie Larocca | Franklin, MA |
Judge 2 | Esterica McGill | Amherst, MA |
Judge 3 | Laura Days | West Roxbury, MA |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 07:46PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rachel Gart, Charter Oak FSC | 1 | 1 | 2 | 2/1 | |
2. | Kirsten Sjogren, North Star FSC | 2 | 2 | 1 | 3/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Assistant Referee | ||
Accountant | Alan Heinold | Westford, MA |
Judge 1 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 2 | Shirley Bourquin | Marlboro, MA |
Judge 3 | Ann Fauver | Kennebunk, ME |
Substitute |
Last Updated: Sat, May 15, 2010, 08:41PM (Competition local time)
Place | Name | 1 | 2 | 3 | Maj. | Tie Br. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stacey Langevain, Colonial FSC | 1 | 1 | 2 | 2/1 | |
2. | Ruth Morse, SC of Amherst | 2 | 2 | 1 | 3/2 |
Function | Name | Hometown |
---|---|---|
Referee | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Assistant Referee | ||
Accountant | Michael Kudravetz | Gardner, MA |
Judge 1 | Shirley Holdsworth | Rindge, NH |
Judge 2 | Carol Waszkelewicz | Windsor, CT |
Judge 3 | Thomas Sobell | Nashua, NH |
Substitute |
Last Updated: Sun, May 16, 2010, 10:05AM (Competition local time)